We're sorry but this page doesn't work properly without JavaScript enabled. Please enable it to continue.
Feedback

Експериментальна медицина 3: Лабораторні тварини. Токсикологічні дослідження, підбір доз лікарських засобів.

00:00

Formale Metadaten

Titel
Експериментальна медицина 3: Лабораторні тварини. Токсикологічні дослідження, підбір доз лікарських засобів.
Alternativer Titel
Experimental Medicine 3: Laboratory Animals. Toxicological Studies, Dosage Selection for Drugs.
Serientitel
Teil
3
Anzahl der Teile
6
Autor
Lizenz
CC-Namensnennung 3.0 Deutschland:
Sie dürfen das Werk bzw. den Inhalt zu jedem legalen Zweck nutzen, verändern und in unveränderter oder veränderter Form vervielfältigen, verbreiten und öffentlich zugänglich machen, sofern Sie den Namen des Autors/Rechteinhabers in der von ihm festgelegten Weise nennen.
Identifikatoren
Herausgeber
Erscheinungsjahr
Sprache
Computeranimation
Computeranimation
Доброго дня, мене звуть Годіна Валерія, і сьогодні я вам розповім про
експерименти INVIVO, а саме про дослідження токсичності і підбір дозування для лабораторних тварин. План роботи. По-перше, ми розглянемо, що таке токсичність, види токсичності,
терміни, ступені токсичності, підбір дозування, оцінка токсичного впливу на лабораторних тварин. Чого ж таке токсичність? Токсичність від латинського toxicus – отруйний. Це
міра несумісності зі життям, величина зворотна середній смертельній дозі або концентрації. Маємо такі види як гостра токсичність – це дія до 24 годин, і хронічна токсичність – це понад 24 години.
Ступені токсичності. Надзвичайно токсичні речовини. Середня летальна доза менше 15 мікрограм на кілограм. Високотоксичні. Середня летальна доза – 15-150 мікрограм на кілограм.
Помірно токсичні. Середня летальна доза – 150 до 1500 міліграм на кілограм. А також малотоксичні. Середня летальна доза – понад 1500 мікрограм на кілограм.
Термінологія. Маємо такі різновиди як максимально переносима доза – це максимальна доза, що не викликає загибелі. Середня летальна доза – це середня доза речовини, що спричиняє загибель половини членів випробованої групи.
Середня ефективна доза – це середня доза речовини, що спричиняє ефект, який впливає на половину членів випробованої групи.
Терапевтичний індекс – це відношення середньої летальної дози до середньої ефективної дози. Це ось саме те, заради чого і ми досліджуємо ті чи інші речовини. Зазвичай використовується крива доза ефект.
Це коли кожна речовина має якісь дозування, нижче яких ефект відсутній, а вища яких ефект не змінюється. І саме ці концентрації ми шукаємо в процесі нашого дослідження.
Підбір дозувань – як це робиться? По-перше, робиться розрахунок, виходячи з аналогів. Тобто, якщо у вас є речовина з якоїсь групи, то ви намагаєтесь робити підбір концентрацій, які вже були ефективні.
Існує також розрахунок по формулам для тварин. Тобто, доза людини – це доза тварини помножена на коефіцієнт. І маємо різні коефіцієнти.
Для миші це 387,9, для щурівки – 36, хом'яки – 31,5, кролики – 14, собаки – 3, людина – 1. Важливо також пам'ятати про спосіб ведення, про кратність ведення речовин і токсичність розчинника.
А саме є такі ситуації, коли розчинник більш токсичний, ніж речовина. А також маємо розрахунок, виходячи з даних токсичності на клітинах.
Консінка токсичного впливу. По-перше, це смертність, тобто летальні дози чи криві Каплана Майера. Поведінка, наприклад, відкрите поле, хрестоподібний лабіринт, водяний лабіринт, піднятий лабіринт, соціальна активність та вивчення об'єкта.
Загальний стан, клінічні симптоми. Тобто ми вивчаємо і досліджуємо шерсть, шкіру, дихання, рухливість, тонус м'язів,
офтальмологічні симптоми та інші. Внутрішні органи, маса, морфологія, гістологія і співвідношення між ними. А також це різноманітні лабораторні дослідження, наприклад, біохімічні дослідження.
Принципи роботи. Маємо стандартні методи чи моделі за рейтингових публікацій, метод рекомендацій МОЗ, ми їх можемо взяти. Мають бути відтворювані результати, має бути адекватне стат оброблення, тобто статистичне значення.
Також мають бути присутні нормативні біоетичні протоколи. На цьому слайді представлені деякі документи, такі як стандартні методи, в яких є опис методів дослідження токсичності.
Дякую.